Higiena stomatologiczna Higiena stomatologiczna

Higiena stomatologiczna

Jako zasadę, przyjęliśmy w Pro Family Med, że najważniejszym obszarem w zakresie stomatologii jest profilaktyka zdrowia jamy ustnej.
 
W gabinecie higieny stomatologicznej Pro Family Med, zatrudniamy wyłącznie profesjonalne i dyplomowane higienistki stomatologiczne, które stale podnoszą swoje kwalifikacje i umiejętności. Stosujemy sprzęt i materiały najwyższej jakości. Wykorzystujemy najnowsze technologie i procedury higieny stomatologicznej, celem zapewnienia zdrowia jamy ustnej naszym małym i dużym pacjentom.
 
Zapewniamy bezpieczną i najnowocześniejszą diagnostykę próchnicy z użyciem lasera Diagnodent pen firmy Kavo i kamery fluorescencyjnej Durr Dental.
 
Do usuwania osadu nazębnego, w celu zapewnienia naszym pacjentom maksymalnego komfortu przy tym zabiegu, używamy najlepszej na rynku piaskarki abrazyjnej Sandmann Futura.
 
Przykładowe zabiegi z zakresu higieny stomatologicznej:
 • diagnostyka zdrowia jamy ustnej z wykorzystaniem kamery fluorescencyjnej Durr Dentaldiagnostyka zdrowia jamy ustnej z wykorzystaniem lasera Diagnodent pen firmy Kavo
 • ultradźwiękowy skaling tj. usuwanie kamienia nazębnego
 • usuwanie płytki i osadów nazębnych z wykorzystaniem piaskarki abrazyjnej
 • lakowanie zębów
 • lakierowanie zębów
 • nauka prawidłowych metod szczotkowania zębów i doboru właściwych narzędzi
 • edukacja o zachowaniach prozdrowotnych dotyczących jamy ustnej
 • edukacja w zakresie prawidłowego odżywiania dotycząca zdrowia jamy ustnej
 • edukacja osób szczególnie zagrożonych próchnicą np.: kobiety w ciąży oraz pielęgnujące niemowlęta, dzieci, osoby w trakcie leczenia ortodontycznego, osoby z uzupełnieniami protetycznymi i implantami, osoby cierpiące na niektóre przewlekłe schorzenia.

  Ponadto dla stałego podnoszenia społecznego poziomu świadomości wagi higieny stomatologicznej, poświęcamy dodatkową pracę. Prowadzimy szkolenia i instruktarze oraz akcje społeczne w przedszkolach i szkołach. Współpracujemy z lokalną prasą, publikując popularno-naukowe artykuły na temat zdrowia jamy ustnej i zachowań prozdrowotnych. Aktywnie celebrujemy ustanowiony Przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, który przypada każdego roku w dniu 22 marca.